introduction2WESTAX je modulární systém průmyslových automatů určených především pro obloukové svařování a řezání kovů. Název „WESTAX“ vznikl složením anglických slov welding station automation. Písmeno x je symbolem pro univerzální použití.

Z modulárních prvků jsme schopni sestavit tři základní modely svařovacích automatů, které lze pak různě dále modifikovat, dovybavit a následně pak upravovat podle potřeb svého uživatele.

Něco z historie WESTAX

Naše společnost se obloukovým svařováním zabývá od roku 1993. Při prodeji svařovací techniky, technických plynů, příslušenství pro svařování jsme řešili celou řadu úkolů při svařování různých svařenců. Mnoho našich zákazníků u nás také poptávalo svařovací automaty a polohovadla. Více informací o naší společnosti najdete na internetových stránkách http://www.hadyna.cz. Nejdříve jsme se snažili najít výrobce takových svařovacích automatů, který by byl schopen standardně dodávat různé varianty jednoduchých svařovacích automatů. Takového výrobce jsme však nenašli.

Proto jsme se v roce 1996 rozhodli vytvořit vlastní modulární systém svařovacích automatů, abychom si zjednodušili přípravu nabídek a nemuseli pro každý svařenec řešit výběr správné převodovky, pohonu, velikost základního rámu apod.

V roce 1997 jsme zahájili projekt vývoje a výroby stavebnicového systému, který jsme nazvali WESTAX. Ve stejném roce jsme také dodali první automat, model Univerzální WESTAX.

V roce 2009 zůstala koncepce modulárního řešení zachovaná. Stavebnice byla doplněna o celou řadu pohybových jednotek. Největší změnou však prošel řídicí systém WESTAX, který nyní obsahuje průmyslové PC s barevnou dotekovou obrazovkou. Jedná se o řízení typu CU3, celkem třetí generace řízení automatů WESTAX.