Pro speciální aplikace umíme vyvinout i jednoúčelové svařovací automaty. Zde uvádíme některé projekty, které jsme pro naše zákazníky připravovali.

 

Automat – programovatelné polohovadlo pro svařování pouličních stožárů

stáhněte si prospekt: Polohovadlo_WXH-100P

Automat – polohovadlo je určeno pro ruční svařování kruhových pouličních stožárů, které se mohou skládat až ze tří částí. Obsluha postupně vloží tři části budoucího stožáru na odvalovací podpěrné jednotky. Pak každou část přistehuje k sobě a následně provede dva obvodové svary. Automat obsahuje program, kdy vyčkává na provedení 4 postupných stehů a následně, při zahájení dalšího svařovacího procesu otočí s dílcem o 360 st., aby obsluha mohla provést jeden ze dvou obvodových svarů. Pak následně stejným způsobem provede obsluha druhý obvodový svar. Dílec je pak hotový. Obsluha nemusí nijak automat dále ovládat. Odvalovací jednotky mají programem nastavitelnou rozteč mezi odvalovacími kolečky podle typu stožáru.

 

Automat pro přivařování přírub více vrstvými svary

 

Automat obsahuje odvalovací jednotku s možností programem nastavenou roztečí odvalovacích kol od průměru 400 do průměru 1500 mm a do max. hmotnosti dílce 2500 kg. Automat umožňuje jak odvalování s dílcem, tak nájezd svařovacího hořáku nad místo svařování, hlídání pracovní výšky svařovacího hořáku měřením napětí na oblouku. Dílce jsou předem sestehované. Výkyvná jednotka umožňuje rovněž rozpendlování svařovacího hořáku.

 

Automat pro podélné svary skružených dílců

Automat umožňuje svařování skružených dílců od průměru cca 400 do průměru 1200 mm a hmotnosti do 400 kg. Síla stěny plechu od 0,8 do 4,0 mm. Při svařování silnějších materiálů, než je síla stěny 2,0 mm, si automat automat může sám dílec nejdříve sestehovat a pak provést svaření. Podložka pod svarem je vodou chlazená, může obsahovat přívod plynu pro ochranu kořene apod.

 

Rotační WESTAX pro velkosériovou výrobu

Jedná se o kompaktní svařovací automat, který umožňuje svařování různých obvodových svarů ve velkosériové výrobě. Máme jej nasazený např. při výrobě hliníkových trubic klimatizací pro osobní automobily FORD nebo pro svařování noh stolů IKEA.