Polohovadla pro ruční svařování prodáváme od roku 1996. Některá z nich vyrábíme, jiná nakupujeme u finského výrobce NEW-FIRO. Na český i slovenský trh jsme prodali více než 100 ks polohovadel různých typů i nosností. Standardní nosnost je 65 kg a 800 kg. Prodali jsme však také kladkové polohovadlo s nosností 80 tun.


Navařování okolků tramvajových kol

Pro tuto společnost jsme vyráběli dvouosé polohovadlo WESTAX s max. nosností 250 kg, na kterém se pomocí stativu a rotace polohovadla navařovaly a renovovaly okolky tramvajových kol.

Svařování tlakových nádob na odvalovacím polohovadle

Pro tuto společnost jsme dodávali 3 tunové odvalovací polohovadlo NEW-FIRO typ RN3, pomocí kterého se svařují předem sestehované tlakové nádoby z nerezové oceli.

Svařování tlakových nádob na odvalovacím polohovadle

Pro tuto společnost jsme dodávali 20-ti tunové odvalovací polohovadlo NEW-FIRO typ RS-20 pro svařování tlakových nádob, které jsou předem sestehované.

Svařování těl armatur a dalších dílců

Do této společnosti jsme dodávali tříosé polohovadlo NEW-FIRO typ 8000HHT s maximální nosností 8 tun. Na tomto polohovadle se svařují různé těžké dílce, které jsou předem sestehované.

Svařování statorů o hmotnosti 2 t

Svařování statorů o hmotnosti 2 t, délka statoru je 2 metry.

Svařování různých rozměrných dílců metodou MIG/MAG

Strojírenská výroba – RP300 (nosnost 3 t)

Renovace pojezdových kol tramvají – navařování okolků

RP20 (nosnost 200 kg)

Navařování sedel průmyslových armatur

Součástí polohovadla je rovněž pendlovací hlava. RP65 (nosnost 650 kg)

Řízené polohovadlo pro svařování trubkových stožárů

Toto polohovadlo může být modifikováno dle aktuálních potřeby. Podobná řízená polohovadla jsme dodávali např. pro svařování krbových těles.   Více informací naleznete v přiloženém prospektu zde…  

Svařování kotlových těles

Zde jsme dodali více než 3 tříosá polohovadla pro svařování kotlových těles. Jedná se o polohovadla NEW-FIRO typ 800HHT s max. nosností 800 kg.

Svařování armatur

Zde jsme dodali 2 tříosá polohovadla NEW-FIRO typ 800HHT pro svařování těl budoucích armatur. A dále dvouosé polohovadlo WESTAX pro svařování těsnicích ploch šoupátek.

Svařování krbových vložek

Pro tuto společnost jsme vyvinuli tříosé polohovadlo programovým řízením pohybu tohoto polohovadla. Obsluha postupně zadá jednotlivé dílčí pohyby polohovadla a sestaví tak kompletní pohybový program jeho pohybů. Při svařování v opakované výrobě tak svářeč zadává pomocí dvouručního ovládání pohybu vpřed/vzad a …

Svařování nadměrných svařenců

Do této společnosti jsme dodali dvouosé polohovadlo WESTAX s max. nosností 3 tuny. Na tomto polohovadle se svařují různé předem sestehované dílce v rámci těžkého strojírenství.

Svařování statorů motorů

TES VSETÍN mj. vyrábí statory pro elektrické motory. Pro tuto společnost jsme rovněž dodali dvě dvouosá polohovadla s max. nosností 3000 kg.

Svařování těžkých svařenců

Pro Pacovské strojírny jsme dodávali rovněž dvouosé třítunové polohovadlo pro svařování různých tlakových nádob v těžkém strojírenství, které jsou předem sestehovaná.