Firma: MRB Sazovice, s.r.o., Sazovice (Zlín)


Popis pracoviště

Robotizované pracoviště je určeno pro svařování různých dílců o max. velikosti 2000x800x600 mm metodou MIG/MAG. Prvotní náplní je svařování kotlových těles teplovodních kotlů. Jedná se o standardní typ robotizovaného pracoviště s polohovadlem RM2.


Popis reference

Robotizované pracoviště bylo navrženo tak, aby bylo možné kdykoliv zahájit velkosériovou svařovací výrobu. Společnost MRB Sazovice se zabývá mj. vysoce kvalitním řezáním kovů včetně tvarových řezů laserem. Často dostává poptávky na kompletní výrobu určitých svařovaných dílců ve velkých sériích. K tomuto pak slouží právě robotizované svařovací pracoviště Motoman.

Robotizované pracoviště je vybaveno nejmodernějším robotem Motoman, typ HP20-6, řízeným systémem NX100. Pracoviště řídí nadřazený řídící systém WESTAX RCU.50. Svařovací stroj tvoří výkonné svařovací zařízení od společnosti Migatronic typ FLEX 3000, které umožňuje jak svařování běžných uhlíkových ocelí, tak také nerezových materiálů, hliníku a jeho slitin i pozinkovaných plechů – tzv. MIG pájení.

Robotizované pracoviště bylo dodáno včetně odsávání pomocí horní digestoře. Odsávač má dva režimy práce – letní a zimní režim. V zimě je vyčištěný vzduch odváděn zpět do haly, v létě pak je pomocí klapky směřován ven, aby se nezvyšovala teplota v dílně.

V rámci celé dodávky jsme rovněž dodali odsávání dvou ručních pracovišť.


Fotogalerie