Firma: UNEX, a.s., Snina (SK)


Popis pracoviště

Robotizované pracoviště je určeno pro svařování různých rozměrných a hmotných dílců metodou MIG/MAG.

Robotizované pracoviště je vybaveno polohovadlem – WG-1500 s max. nosností 1,5 t. Dále pak dvouosým polohovadlem WL-500 a otočným dvou polohovým stolem WESTAX. Robotizované pracoviště používá svařovacího robota Motoman typu EA-1900N.


Popis reference

Robotizované pracoviště obsahuje celkem tři stanoviště, kde může robot střídavě provádět svařování. První stanoviště je vybaveno dvou osým polohovadlem Motoman typu WL-500 pro svařování složitějších a menších svařenců. Především se zde svařují hlavice výložníků. Druhé stanoviště robotizovaného pracoviště je vybaveno horizontálním polohovadlem Motoman typu WG-1500 s max. nosností 1,5 tuny. Zde se svařují těla výložníků. Poslední třetí stanoviště je pak vybaveno dvou polohovým otočným stolem WESTAX, kde se svařují různé drobnější podsestavy.

Robot Motoman EA1900N je vybaven moderním svařovacím strojem Migatronic typ SIGMA 500 s vysokým zatěžovatelem. Při předání jsme si ověřovali jeho max. výkon tak, že jsme nastavili 420A a svařovali jsme 10 minut bez přestávky. Po ukončení svařování jsme konstatovali, že výkon svařovacího stroje je dostatečný pro tento typ těžkého svařování, příjemně nás překvapil svařovací hořák od společnosti Binzel, na jehož krk bylo možné ihned po skončení svařování sáhnout holou rukou. Byl teplý, ne však horký.


Fotogalerie