Firma: DURA - Kopřivnice


Popis pracoviště

Robotizované pracoviště je určeno pro svařování ručních brzd FORD, celkový požadavek na roční produkci levých i pravých brzd je 90 tis. ks.

Vyvinuli jsme pro tyto dílce univerzální upínací přípravky, do kterých lze vkládat levé i pravé provedení ručních brzd. Robot sám pozná, které dílce má naložené v přípravku a spustí potřebný svařovací program.


Popis reference

Ruční brzda se skládá ze čtyř různých dílů, které bylo potřeba dohromady svařit. Navíc dva svary byly pro svařovací hořák poměrně nedostupné. Vyvinuli jsme upínací přípravek, který umožnil posouvat sestehované dílce (stehování robotem) a otáčet dílci pomocí servo pohonu.

Robotizované pracoviště je vybaveno nejmodernějším robotem Motoman, typ HP6, řízeným systémem NX100. Pracoviště řídí nadřazený řídící systém WESTAX RCU.50. Svařovací stroj tvoří kompletní sestava od firmy SKS typ Q6p, které umožňuje jak svařování běžných uhlíkových ocelí, tak také nerezových materiálů, hliníku a jeho slitin i pozinkovaných plechů – tzv. MIG pájení.

Pracoviště je vybaveno dvěmi horizontálními polohovadly Motoman typu WG35, které jsou umístěné vedle sebe. Každé polohovadlo tvoří jedno pracovní místo robotizovaného pracoviště. Na jednom obsluha vkládá a vyjímá dílce z upínacích přípravků, na druhém robot mezitím provádí svařování. Polohovadla jsou zastíněna elektrickými roletami od firmy ROLTERM.

Robotizované pracoviště bylo dodáno včetně odsávání pomocí dvou horních digestoří.


Fotogalerie