Firma: UNEX, a.s., Uničov


Popis pracoviště

Robotizované pracoviště je určeno pro svařování různých rozměrných a hmotných dílců metodou MIG/MAG.

Robotizované pracoviště je vybaveno dvěmi polohovadly – WG-3000 s max. nosností 3 t, jedná se o horizntální polohovadlo Motoman. Robot EA-1900N jezdí po 5 metrové dráze Motoman typu FB-500.


Popis reference

Robotizované pracoviště obsahuje dvě stanoviště. Každé stanoviště obsahuje horizontální polohovadlo Motoman typu WG-3000 s max. nosností 3 tuny. Lícní desky polohovadel lze posunovat po společném rámu, rozteč mezi lícními deskami lze nastavit v rozmezí 3-7 metrů indexově po půl metrech.

Robot Motoman EA1900N je vybaven moderním svařovacím strojem Migatronic typ SIGMA 500 s vysokým zatěžovatelem. Při předání jsme si ověřovali jeho max. výkon tak, že jsme nastavili 420A a svařovali jsme 10 minut bez přestávky. Po ukončení svařování jsme konstatovali, že výkon svařovacího stroje je dostatečný pro tento typ těžkého svařování, příjemně nás překvapil svařovací hořák od společnosti Binzel, na jehož krk bylo možné ihned po skončení svařování sáhnout holou rukou. Byl teplý, ne však horký.

Robot Motoman je vybaven funkcí COMARC pro aktivní vyhledávání startovací pozice svarů, a také pro vyhledávání správného místa svařování v průběhu hoření svařovacího oblouku. Byla zde dodána verze MultiLayer – pro svařování více vrstvých svarů.

Robotizované pracoviště je řádně zabezpečeno z hlediska bezpečnosti práce obsluhy, obsahuje nadřazený řídicí systém RCU.50, který řídí jak automatické zastírání vnitřních zástěn robota, tak také podlahové optické bezpečnostní závory, tak také hlídá správné elektrické napájení robotizovaného pracoviště (podpětí v síti, sled fází apod.).


Fotogalerie