Firma: ON-TRACK s.r.o., Přerov


Popis pracoviště

Robotizované pracoviště je určeno pro svařování různých rozměrných a hmotných dílců metodou MIG/MAG.

Robotizované pracoviště je vybaveno dvěmi roboty Motoman typu HP20-6, které jsou upevněny na podstavcích mezi dvěmi horizontálními polohovadly Motoman, typ WG-3000 s max. nosností 3 t.


Popis reference

Robotizované pracoviště obsahuje dvě stanoviště. Každé je vybaveno horizontálním polohovadlem Motoman WG-3000 s max. nosností 3 tun. Rozteč mezi lícními deskami je 5000 mm, protočný průměr činí 2,8 m. Pracoviště bylo pořízeno pro svařování rámů železničných vagónů jako součást velkého investičního záměru.

Oba roboti Motoman HP20-6 jsou vybaveny moderními svařovacími stroji Migatronic typ FLEX 5000 s vysokým zatěžovatelem. Každý svařovací robot má pak k dispozici svou automatickou čističku svařovacího hořáku.

Roboti Motoman jsou vybaveny funkcí COMARC pro aktivní vyhledávání startovací pozice svárů, a také pro vyhledávání správného místa svařování v průběhu hoření svařovacího oblouku. Byla zde dodána verze MultiLayer – pro svařování více vrstvých svarů.

Robotizované pracoviště je rověž vybaveno odsáváním zplodin. Nad oběma polohovadly automaticky přejíždí odsávaná digestoř. Digestoř přejede nad polohovadlo, kde roboti provádějí svařování. Nad druhým polohovadlem tak vznikne místo pro možnost manipulace dílce pomocí jeřábu.


Fotogalerie