Firma: Obchodní společnost KREDIT, s.r.o., Slavkov (u Uherského Hradiště)


Popis pracoviště

Robotizované pracoviště je určeno pro svařování různých dílců o max. velikosti 3500x800x800 mm metodou MIG/MAG. Robotizované pracoviště je vybaveno námi vyvinutým optickým naváděním typu RAS.1 pro navádění robota na možné nepřesnosti dílců, které jsou před svařováním v upínacích přípravcích předepnuty. Jedná se o standardní typ robotizovaného pracoviště se dvěmi horizontálními polohovadly a TRD dráhou.


Popis reference

Robotizované pracoviště bylo navrženo pro svařování zejména kolových nosníků s max. hmotností do 500 kg (vč. upínacích přípravků). Některé dílce je nutné před svařováním předepnout, vzhledem k tomu, že nelze přesně určit pozici svarů při předepnutí, bylo pracoviště vybaveno novým optickým 2D lineárním naváděcím systémem, který umožňuje najít přesné místo svařování a provést korekce i ostatních svařovacích bodů.

Robotizované pracoviště je vybaveno nejmodernějším robotem Motoman, typ HP20-6, řízeným systémem NX100. Pracoviště řídí nadřazený řídící systém WESTAX RCU.50. Svařovací stroj tvoří výkonné svařovací zařízení od společnosti Migatronic typ FLEX 4000, které umožňuje jak svařování běžných uhlíkových ocelí, tak také nerezových materiálů, hliníku a jeho slitin i pozinkovaných plechů – tzv. MIG pájení.

Robotizované pracoviště bylo dodáno včetně odsávání pomocí dvou horních digestoří. Odsávač má automaticky ovládané škrtící klapky, odsává pouze digestoř, kde robot právě provádí svařování.


Fotogalerie