Firma: STEELTEC CZ - Třinec


Popis pracoviště

Společnost STEELTEC CZ s.r.o. je tradičním výrobcem záhradního nářadí a dalších komponentů pro sekačky, sekací traktory a podobně. V roce 2011 společnost získala zakázky na dodávky komponentů pro sekací traktory Husqvarna.

Naše společnost na konci roku 2011 realizovala kompletní dodávku robotizovaného pracoviště pro svařování podvozkových rámů těchto sekacích traktorů.


Popis reference

Robotizované pracoviště je vybaveno svařovacím robotem Motoman s integrovanou kabeláží svařovacího hořáku uvnitř horního ramene – model MA1900 s řízením DX100. Pracoviště je vybaveno dvěma stanovišti. Každé stanoviště je vybaveno horizontálním polohovadlem, ve kterém je uchycen rám s upínacími přípravky. Polohovadlo pak zajišťuje optimální svařovací pozici hořáku při svařování.

Polohovadla mají nosnost 250 kg a každé má plně synchronizovaný pohyb s pohybem svařovacího robota. Předpokládaná produkce se počítá na 60 tis. ks kompletních podvozkových rámů za rok. Robotizované pracoviště je napojeno na centrální odsávání. Pracoviště splňuje nejpřísnější bezpečnostní standardy platné jak v ČR, tak v EU.


Fotogalerie