Firma: KULIČKOVÉ ŠROUBY KUŘIM


Popis pracoviště

Společnost KULIČKOVÉ ŠROUBY KUŘIM je tradičním výrobcem kuličkových šroubů pro různé průmyslové stroje. Aby mohla efektivně provádět povrchové kalení šroubů, pořídila si u naší společnosti robotizované pracoviště pro laserové povrchové kalení šroubů, laserové navařování a laserové svařování.


Popis reference

Robotizované pracoviště je vybaveno nejmodernějšími komponenty jak v oblasti robotiky, tak také v oblasti laserových aplikací. Byla dodána kalicí hlava od společnosti Scansonic typ RLH-A, která umožňuje vysoce přesné kalení pomocí kmitajícího kalicího bodu, který umožňuje proměnlivé nastavení kalicího výkonu s ohledem na tvar kalené plochy a její průběžnou teplotu. Svařovací a kalicí laserová hlava byla dodána od společnosti Trumpf společně se zdrojem laserového paprsku o max. výkonu 6 kW.

Řešili jsme rovněž vývoj speciálního polohovadla pro odvalování kuličkového šroubu. Polohovadlo obsahuje hnací jednotku a tři podpěrné válečkové jednotky. Rozteč odvalovaných válečků se řídí počítačem podle nastaveného průměru kuličkového šroubu.

Celé pracoviště je uzavřeno ve světlotěsné kabině, kterou jsme pro tento účel vyvinuli a vyrobili, o velikosti 12x6x3 m, která je odsávaná námi dodanou filtrační jednotkou s pomocným ventilátorem, který přisává do vyčištěného vzduchu cca 5% čerstvého vzduchu z venkovního prostoru celé haly.

Pracoviště jsme rovněž vybavyli optickým laserovým naváděním robota s třípaprskovým provedením.


Fotogalerie