Firma: Josef Matušík - Prostřední Bečva


Popis reference

Firma Josef Matušík v Prostřední Bečvě zpracovává plechy. Pro rozšíření svých kapacit si pořídila robotizované svařovací pracoviště pro tři metody svařování: MIG/MAG, TIG a pro svařování laserem. Manuální výměnný systém hořáků/hlav umožňuje snadný přechod z jedné technologie svařování na druhou podle aktuální potřeby. Robotizované pracoviště je vybaveno dvěmi dvouosými polohovadly, aby byla zajištěna optimální pozice svařovacích hořáků – laserové svařovací hlavy, a to PA nebo PB.

Pracoviště je uzavřeno v samostatné místnosti, vnitřní kryty jsou světlotěsné, aby nemohlo dojít k úrazu obsluhy vlivem odrazů laserového paprsku při laserovém svařování.

Zdroj laserového paprsku tvoří řezací stroj Trumpf typ TRULASER 5030 s max. výkonem laseru 5 kW. Zdroj byl dovybaven dvěma výstupy. Jeden výstup slouží pro řezání, na druhý výstup je světlovodným kabelem přiveden zdroj laserového paprsku do prostoru robotizovaného pracoviště, který je pak připojen na laserovou svařovací hlavu. Ta je rovněž od společnosti Trumpf.

Robotizované pracoviště je určené pro širokou škálu svařování svařenců v malosériové opakované výrobě.


Fotogalerie