Firma: RONELT - Otrokovice


Popis pracoviště

Automat – Univerzální WESTAX je určen pro svařování tlumičů výfuků nákladních automobilů. Více informací o modelu Univerzální WESTAX získáte zde …


Popis reference

Metoda svařování je MAG. Automat využívá pro svou práci Rotační jednotku – WU2, Lineární jednotku – WU1, a také Vertikální jednotku WU4. Automat svařuje různé dílce – obvodové svary, podélné svary apod..

Pro potřeby svařování plášťů jsme vyvinuli další z pohybových jednotek – tzv. Výkyvnou jednotka – WU6, která umožňuje natáčení svařovacího hořáků do stran. Pohyb je plynulý, Výkyvná jednotka obsahuje koncový spínač pro stanovení výchozí polohy svařoavcího hořáku. Tato jednotka obsahuje rovněž krokovací motor, který umožňuje přesné polohování dle stanoveného programu. Navíc je jednotka již vybavena kolizním spínačem CAT2, který eliminuje případné chyby programátora a dojde při programování ke kolizi.

Pro tento automat jsme vyvinuli Odvalovací jednotku – WU7, která pomocí dvou řetězů umožňuje rotační pohyb sestehovaného pláště. Odvalovací jednotku je možné jednoduše nastavit na různé průměry odvalovaného pláště a různé délky. Pohon tvoří krokový motor, který umožňuje přesné polohování pláště dle sestaveného programu.

Automat je již vybaven novým řídícím systémem CU3, který obsahuje uzavřené PC s barevnou dotykovou obrazovkou. O této aplikaci jsme publikovali článek v časopise Svět Svaru. Článek si můžete stáhnout zde…


Fotogalerie